Ketinate pasiskolinti? Paskolos internetu - jūsų poreikiams!

Ketinate pasiskolinti? Paskolos internetu - jūsų poreikiams! Aktuali informacija, naujienos, pranešimai.

2013 m. birželio 7 d., penktadienis

Paskolų burbulo pasekmės

Šalį ištikusi paskolų krizė, įtakojusi nekilnojamojo turto burbulą, kreditoriams ir besiskolinantiems suteikė daug pamokų ateičiai. Nesugebantys grąžinti paskolos klientai buvo nusivylę bankais ir jų sistema, kuri nesugebėjo apsaugoti nuo netikėtų nuostolių. Sustabdytas kreditavimas bankuose atvėrė naują nišą greitos paskolos teikėjams. Netrukus masiškai pradėjo steigtis įmonės, kredituojančios fizinius asmenis. Jų suteikiamos paskolos pasižymi greičiu ir kokybe, aptarnavimas atliekamas nuotoliniu būdu, todėl klientas sutaupo gausybę laiko. Sparčiai auganti smulkiųjų paskolų rinka netrukus sulaukė visuomenės ir priežiūros įstaigų dėmesio, radosi aktyvistų, siekiančių apsaugoti visuomenę nuo per didelio ir besaikio skolinimosi. Įsigaliojęs LR Vartojimo kredito įstatymas nustatė palūkanų lubas, kuriomis buvo apribotos palūkanos.

Saugiomis tapusios greitos paskolos neprarado populiarumo, tuo tarpu šalies kreditavimo rinkoje auganti konkurencija skatina nuolat tobulinti vystomą veiklą, ieškoti naujų saugumo išeičių ir kreditavimo sistemos tobulinimo. Nuolat yra akcentuojama, kad greita paskola skirta tik būtiniausioms ir neatidėliotinoms išlaidoms apmokėti, todėl ji išlieka brangi. Būtina atskirti skirtingus kreditavimo produktus, kurie yra skirstomi į ilgalaikius ir trumpalaikius. Pastarosios greitųjų vartojimo paskolų įmonės dažniausiai teikia trumpalaikius kreditus, skirtus fiziniams asmenims. Todėl prieš pasirenkant kreditavimo šaltinį ir būdą, visada reikia įvertinti esamą situaciją, atsižvelgiant į jos pobūdį ir paskolos poreikį.

Neoficialiais duomenimis remiantis, greitųjų paskolų burbulą patiria tie klientai, kurie netinkamai vertina savo finansines galimybes, o paskolų poreikis yra pervertintas. Todėl pasitaiko situacijų, kai nesugebėdamas vertinti savo mokumo, klientas persiskolina, pateikdamas greitos paskolos paraišką keletui bendrovių. Tokiu atveju kaltųjų paieškos gali būti bergždžios, kadangi atsakomybę privalo prisiimti klientas, neįvertinęs savo poreikių ir pasikliaudamas godumu. Sėkmingai veikiantys ir tvarkantys savo finansus klientai nepatiria nuostolių dėl skolinimosi. Na, o akylūs klientai gali pasinaudoti ir pirma nemokama paskola, kurias šiuo metu suteikia dauguma įmonių.

1 komentaras:

  1. Taip ir būna, kai imi paskolą neįvertinęs savo finansinių galimybių, bei poreikių. Tokiais atvejais paskolų brokeriai puiki išeitis.

    AtsakytiPanaikinti